Color Vacuum nedir?

Color Vacuum mobil cihazınızı etrafınızdaki renkleri keşfedebileceğiniz, arayabileceğiniz ve ararken kurallarını kendinizin belirleyeceği yeni oyunlar hayal edebileceğiniz harika bir makinaya çeviren bir uygulamadır.

Color Vacuum etrafınızdaki renkleri toplamak ve örneklemek için cihazınızın kamerasını kullanır.
Çocuğunuz renkleri toplarken her rengin Kırmızı, Yeşil ve Mavi bileşenlerini gözlemleyebilir. Renkli ampuller ve deney tüpleri renklerin doğru oranlarını ona gösterir.

Renkler kamera ile toplandığı zaman, ‘Color Vacuum’ makinası merceğinin altında kendine benzeyen diğer renklere yakın bir yer bulur.

Yeteri kadar renk topladıktan sonra çocuğunuz yada siz, uygulamayı Arama Moduna geçirip daha önceden toplanmış renkleri aramaya başlayabilirsiniz. Vakum Modu daha önceden toplanmış renkleri aramanın daha ileri bir yoludur. Bu mod elde etmek istediğiniz renge, mavi butona tıklama yoluyla, renkleri ekleyip çıkararak ulaşmanızı gerektirmektedir.

Color Vacuum’da daha önceden belirlenmiş kurallar ve zaman kısıtlaması yoktur. Uygulama aracılığı ile oynayacağınız oyunu, kurallarını, nerede ve nasıl oynayacağınızı ve kendiniz yaratırsınız!

Renk Vakumu, İOS aletleri için Evrensel bir uygulamadır. (iPhone, iPod Touch ve iPad)


Color Vacuum’u kim, neden yarattı?

Color Vacuum, Profesör Viktor Vapori tarafından 1800’lü yılların sonlarında icad edildi.

Vapori, çok az insanın haberdar olduğu yada görebildiği birçok düşsel makine yaratmıştır. Vapori, 3 çocuğuna fen matematik, sanat ve doğa kavramlarını göstermek için bu makineleri tasarlamıştı.

Color Vacuum makinesi, zarif bir ahşap kutu içinde korunmakta idi ve Profesör Vapori’den çocuklarına el yazısı bir mektup içeriyordu. Bu mektupta Vapori, makineyi, kullanım amacını ve olası oyun modlarını açıklamaktaydı. Curious Hat yakın zamanda Vaporinin bu etkileyici makinalarını keşfetti ve şimdi bu makineleri sizlere mobil uygulamalar olarak sunmakta.